Новини

ТОР-30 ТВОРЦІВ ІЗРАЇЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИХ ЗМІН

15 грудня 2021 року в Києві пройшов четвертий щорічний Україно-Ізраїльський Інноваційний Саміт. Цього року захід був присвячений 30-річчю дружби між країнами, а також розкриттю інноваційних перспектив співпраці.

В рамках саміту відбулась урочиста церемонія нагородження «ТОР-30 творців ізраїльсько-українських змін». Вперше в історії дипломатичних відносин між Україною та Ізраїлем були відзначені видатні ізраїльтяни та українці, які зробили вагомий внесок у розвиток співробітництва і партнерства, а також у зростання взаємної допомоги, підтримки та зміцнення дружніх відносин між народами.

Нагорода “ТОП-30 творців україно-ізраїльських змін” – це визнання  особистих досягнень у професійній, суспільній, діловій сферах діяльності, відзнака неординарності, таланту, харизми, неабияких лідерських якостей. Водночас, це визнання вагомого внеску в економічний, науковий, освітній розвиток України та Ізраїлю, в налагодження культурного діалогу, створення спільних міжнародних проектів.

Склад номінантів формувався Посольством Ізраїлю в Україні, Посольством України в Державі Ізраїль та Оргкомітетом саміту. Окрім того, кожний бажаючий українець та ізраїльтянин міг подати свою кандидатуру або номінувати іншого кандидата, звернувшись до Організаційного комітету до 1 грудня 2021 року про що повідомлялось у соцмережах та на сайті саміту. Фінальний список видатних особистостей був представлений у трьох номінаціях: дипломатія, громадська діяльність та бізнес. Нагороди творцям змін вручив надзвичайний і повноважний посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.


“За 30 років дружби та співпраці між Україною та Ізраїлем ми маємо велику кількість успішно реалізованих проектів у різних сферах - соціально-економічній, торгівельній, науково-освітній, технологічній, гуманітарній та культурній.  Але окремого заходу, який би презентував результати взаємодії, а, особливо, вшановував людей, які своєю щоденною працею укріплюють міжнародні відносини, творять зміни та наближують майбутнє, про яке ми мріємо - до цього не було. 30-річчя дипломатичних відносин між Україною та Ізраїлем стало для нас приводом для започаткування церемонії нагородження "ТОП 30 творців ізраїльсько-українських змін" - говорить засновниця саміту, генеральний директор Global Israeli Initiative Альона Новгородська. - Ми маємо знати в обличчя людей, які стоять за позитивними змінами, стрімким розвитком та якісним обміном досвідом у різних сферах взаємодії між нашими країнами. Політиків, дипломатів, підприємців, науковців, освітян, митців, громадських діячів та волонтерів. Українців та ізраїльтян, особиста мрія яких перетворилась на справу всього життя, а служіння іншим стало прикладом для багатьох!”

У номінації “Дипломатія” були нагороджені:

Борис Філатов, мер міста Дніпро 

Ірина Плетньова, мер міста Умань 

Максим Бабицький, заступник мера Рішон-ле-Ціону з питань безпеки 

Геннадій Надоленко, голова Дипломатичної академії МЗС України 

Наомі Бен-Амі, дипломатка, Посол Держави Ізраїль в Україні 2003-2007 р.р. (нагороду отрумує чоловік пані Наомі, Уді Бен-Амі)

А також, не присутні особисто: видатний ізраїльський політик та громадський діяч Йоель Едельштейн; Міністр будівництва та житлової політики, Міністр у справах Єрусалима і національної спадщини, Зеев Елькін; дипломат та посол Ізраїлю в Україні у 2011-2014 Реуве́н Дін-Ель (посмертно).

У номінації «Громадський діяч» були відзначені:
Видатний українсько-єврейський кінорежисер, сценарист, письменник, громадський діяч, дисидент Олександр Шлаєн (Самуїл Асирович Шлаєн) (посмертно). Нагороду отримує племінник Олександра Олександровича - Антон Міщенко.


Альона Новгородська, засновниця ізраїльсько-української бізнес-платформи Global Israeli Initiative та  Україно - Ізраїльського Інноваційного Саміту 

Андрій Халпахчі, співзасновник та арт-директор Київського Міжнародного Кінофестивалю «Молодість» 

Дані Ойрік, генеральний директор та засновник Sun Spark Education Center & Smarty.center 

Давид Маміствалов, ізраїльський дипломат та громадський діяч, співзасновник бізнес-платформи Global Israeli Initiative 

Дмитро Єрьомін, співзасновник Українсько-Ізраїльського Інноваційного Саміту та бізнес-платформи Global Israel Initiative 

Едвард Докс, ізраїльський журналіст, перекладач, екскурсовод, який 27 років працює в Україні, очільник спільноти «Ізраїльтяни в Україні» 

Ірина Буданська, засновниця фестивалю Bouquet Kyiv stage та Культурного центру «Дом «Майстер Клас» 

Хосе Ернандес, піаніст, видатний культурний, музичний і громадський діяч, професор, заступник генерального директора Національної філармонії України

Каріна Вайнер, директор з розвитку глобального партнерства Health Plus – відділу міжнародного маркетингу Медичного центру «Хадасса» 

А також не присутні особисто президент та віце-президент Асоціації розвитку та співробітництва «Ізраїль – Україна та країни СНД» Леон Табаков та Алекс Сільницький

В номінації “Бізнес” нагороджені:
Арон Майберг, Почесний Консул України в м. Хайфа 

Офер Керцнер, Почесний консул України в місті Єрусалимі 

Олег Вишняков, Почесний консул Держави Ізраїль у Західному регіоні України 

Хаїм Беніш, Почесний президент Benish Group

Георгій Логвинський, Почесний член Парламентської асамблеї Ради Європи, заслужений юрист України 

Ігаль Йоффе, генеральний директор та засновник компанії Simple Investment 

Роман Гольд, керуючий партнер та засновник венчурного фонду VentureIsrael 

Валерій Красовський, генеральний директор та співзасновник Sigma Software Group, генеральний партнер венчурного фонду SID partners (нагороду отримує Олександра Говоруха, керівниця відділу мужнародного PR Sigma Software)


Віталій Жуков, ізраїльський підприємець, засновник технологічної компанії VIZHU 

Йогев Саміна, ізраїльський підприємець, генеральний директор та співзасновник WorkNest Technologies 

Зів Майберг, генеральний директор Caspi Aviation Israel 

Організатор саміту: Global Israeli Initiative. Співорганізатори: Посольство держави Ізраїль в Україні та Посольство України в Ізраїлі, Інноваційний парк UNIT.City, Венчурний фонд VentureIsrael, компанії Simple Investment & Really Building та VIZHU.

Україно-Ізраїльський Інноваційний Саміт (UIIS) — щорічна масштабна конференція, присвячена розвитку ділових, технологічних та дипломатичних відносин між Ізраїлем та Україною. Global Israeli Initiative (GII) — некомерційна громадська організація, покликана створити потужну й інноваційну міжнародну екосистему, яка сприяє продуктивним відносинам та співпраці між Україною та Ізраїлем: бізнесменами, інвесторами, урядами, інноваційними компаніями та освітніми структурами.