Новини

Внутрішня кухня саміту: курйози та порозумінняUkrainian Israeli Innovation Summit 2021 присвячено 30-річчю дружби та співпраці між Україною та Ізраїлем. Cправжня дружба – це й спільні курйозні моменти. А міжнародна співпраця – завжди пошук взаєморозуміння в умовах культурних та мовних відмінностей... Напередодні четвертої конференції, ми вирішили згадати декілька історій, які під час самої пригоди могли викликати навіть розгубленість, але ж тепер, згодом, тільки посмішку!


Коли ми робили перший захід у Тель-Авіві, виникла ідея запросити до участі Йоссі Варді, голову DLD та відомого інтернет-підприємця, творця популярної колись програми обміну миттєвими повідомленнями ICQ. Було дуже приємно, що така потужна постать погодилася взяти участь у заході, який відбувається вперше. У піднесенні від отриманої згоди ми передали контакти команді, яка займається супроводом спікерів. А за декілька днів отримали від Йоссі такий лист: «Якщо ви насправді хочете бачити на своєму саміті продавців телефонів, без проблем, я зрозумію! Але якщо вас все ж таки цікавить батько-засновник Ізраїльської нації стартапів, тоді, будь ласка, змініть назву моєї посади на сайті». Так, із необачності колег ми спершу написали: «Йоссі Варді, засновник сайту з продажу мобільних телефонів», переплутавши спікера з його тезкою.

Наступна пригода, що визиває посмішку, трапилась в Україні.Дівчата з хелп-тім у легких українських костюмах з короваєм та іменною табличкою в руках зустрічали в аеропорту співзасновника компанії Payoneer Юваля Таля. На вулиці похолоднішало до -5, хотілося швидше зустрітися й приїхати на локацію. Тому, коли по прибутті рейсу з Тель-Авіва до дівчаток підійшов ізраїльтянин, представився Ювалем Талем і запропонував невідкладно вирушати, вони зраділи. Перейнявшись ізраїльською хуцпою та наполегливістю чоловіка, дівчата сприйняли все за чисту монету. І лише перед посадкою в таксі чоловік зізнався, що пожартував. Річ у тому, що ніхто й ніколи його так не зустрічав, і йому дуже захотілося познайомитися й відчути себе героєм. На щастя, справжній Юваль Таль вийшов пізніше, і ситуація не ускладнилась.


Під час другого саміту в Києві відбувалося все одночасно! В тому числі різке похолодання, страйк ізраїльського МЗС та відключення гарячої води по всьому місту. Курйозних історій цього року трапилось вдосталь! Але найбільше запам’яталися ті, що підкреслюють особливості та відмінності українського та ізраїльського менталітету.
Виявилось, що у готелі, де зупинився Джон Медвед, засновник і генеральний директор OurCrowd, відсутня автономна система гарячого водопостачання, тому вода в номерах була крижаною. Джон зателефонував на рецепцію і наполегливо попросив працівників готелю вжити всіх можливих заходів, щоб гаряча вода з’явилась якнайшвидше. Через 10 хвилин у його номер постукали. Яке було здивування Джона, коли, відчинивши двері, він побачив біля входу велике відро з кропом та ковшем для миття. Отак буквально зрозуміли прохання нашого спікера гостинні українські готельєри!


Безпосередньо перед відкриттям конференції загубився один із ключових спікерів, який до того ж був неповнолітнім. Молодий геній Ізраїлю, Ітай Пінкас, засновник SaleUp, який потрапив у список Forbes 30 Under 30. Ми були впевнені у тому, що таксі доставило хлопця в Unit.city. Але не могли уявити, що перед входом у корпус його перехопить гід-активістка однієї з груп школярів, які в цей час були з екскурсією в інноваційному парку. Жінка сприйняла Ітая за підлітка - учасника групи. А хлопець вирішив, що це представники Оргкомітету влаштували для нього таке знайомство. Не розуміючи жодного слова, Ітай дві години з цікавістю розглядав запропоновані види разом зі школярами із Західної України. І лише після екскурсії нам вдалося його знайти та повернути на майданчик. Ця історія ще раз підкреслює схожість наших народів та швидку адаптацію ізраїльтян у нових обставинах.

Ізраїльтяни не звикли пити газовану мінералку, солонувату та з гірчинкою на присмак, що є звичним для українців. Одного разу Моше Медвед, керуючий партнер Medved & Co, відкривши баночку з водою, перемінився в обличчі та голосно промовив: "Вода зіпсувалась, вона скисла!" В збудженому та здивованому стані він підходив до оточуючих з питанням: "Ви вже спробували цю воду?" Аж поки ми не пояснили Моше українські звички та чому ми вважаємо мінеральну воду корисною.


Минулого року, в умовах карантину, ізраїльтяни долучалися до саміту онлайн. Під час свого виступу Йоссі Варді пожартував, що ключовим питанням цього року мало б стати: «Чи ти мене чуєш?!» Майже в ту саму мить виникли проблеми зі зв’язком і модератор випав з ефіру. Але Йоссі швидко зорієнтувався, взяв модерацію панелі на себе і з притаманним йому почуттям гумору розповів глядачам про свій досвід проведення локдауну, як він схуднув на 20 кілограмів, що за продукти вживав і якими є його рекомендації стосовно правильного харчування. Тим часом зв'язок був налагоджений і конференція продовжилась у запланованому ключі.

А ще пригадується історія, як один із наших спікерів випадково зустрівся на саміті зі своїм однокласником, майже через 20 років після закінчення школи. Нір Бен Лаві, на той час інвестор та член наглядової ради HYPE Sports Innovation, а тепер співзасновник та CEO at Pangea Cup, прилетів на захід як спікер, і під час кава-паузи випадково побачив свого близького друга дитинства. Той одружився з українкою, відкрив офіс у Києві та щасливо жив в Україні останні 10 років. Так Ukrainian Israeli Innovation Summit налагоджує зв’язки між нашими країнами не лише на рівні державних відносин та бізнесів, але й на рівні людей.


Цього року Ukrainian Israeli Innovation Summit відбудеться 15 грудня в Києві та проходитиме у Unit.city. Щоб взяти участь, переходьте за посиланням: https://bit.ly/UIIS2021